TOP PAGE | |||||||||||
TALK SCHEDULE | POSTER | ||||||||||
Time | 1/20 Sun. | 1/21 Mon. | 1/22 Tue. | A. Deruelle | |||||||
9:25-- 9:30 | Opening Remarks | Tetsuya Ito | |||||||||
9:30--10:20 | Ki Hyoung KO | Boju Jiang | M. Iwakiri | ||||||||
Yeonhee Jang | |||||||||||
10:30--11:20 | Takayuki Morifuji | Takashi Matsuoka | Yasto Kimura | ||||||||
T. Kitayama | |||||||||||
11:30--12:20 | Jae Choon CHA | Andrei Pajitnov | S. Nagata | ||||||||
Keiichi Sakai | |||||||||||
(Hiroshi Goda) | (Toshitake Kohno) | ||||||||||
12:20--13:40 | Lunch (80min.) | ||||||||||
Room1 | Room2 | Room1 | Room2 | ||||||||
Arrival | (T. Morifuji) | (Y. Yamada) | (G.T. JIN) | (M. Sakuma) | Participants list | ||||||
13:40--14:10 | Zhiqing Yang | Se Goo KIM | Akira Yasuhara | Xuezhi Zhao | China | ||||||
14:20--14:50 | T. Kitano | Fan Ding | Hao Zheng | Zhi Lu | Japan+ | ||||||
15:00--15:30 | Hongbin Sun | Ki-Heon YUN | Hun KIM | Jiming Ma | Korea | ||||||
15:30--16:00 | Poster Session / Tea Time | Poster Session / Tea Time | |||||||||
(M. Suzuki) | (T. Kitano) | (T. Takata) | (T. Kobayashi) | ||||||||
16:00--16:30 | Hyo Won PARK | Jianchun Wu | Ryo Nikkuni | Qiang Zhang | |||||||
16:40--17:10 | Shida Wang | Eiko Kin | Seo Jung PARK | K. Morimoto | |||||||
17:20--17:50 | Seiichi Kamada | M. Takasawa | Tamas Kalman | Toru Ikeda | |||||||
18:00--18:30 | Y. Yamaguchi | T. Nakamura | Banquet (18:00--20:00) | ||||||||
Time | 1/23 Wed. | 1/24 Thu. | 1/25 Fri. | ||||||||
9:30--10:20 | Toshifumi Tanaka | In Dae Jong | |||||||||
10:30--11:20 | Jiangang Yao | Gyo Taek JIN | |||||||||
Departure | |||||||||||
11:30--12:20 | Yo'av Rieck | (Shicheng Wang) | |||||||||
Lunch | |||||||||||
(Akio Kawauchi) | Excursion | ||||||||||
12:20--13:40 | Lunch (80min.) | ||||||||||
Room1 | Room2 | ||||||||||
(M. Teragaito) | (Y. Marumoto) | ||||||||||
13:40--14:10 | Fengchun Lei | Sang Youl LEE | |||||||||
14:20--14:50 | Sang Yop LEE | T. Yashiro | |||||||||
15:00--15:30 | Mingxing Zhang | Akiko Shima | |||||||||
15:30--16:00 | Poster Session / Tea Time | ||||||||||
(K. Habiro) | (Y. Nakanishi) | 1st East Asia | |||||||||
16:00--16:30 | Jung Hoon LEE | K. Tanaka | Seoul, Korea | ||||||||
16:40--17:10 | Jun Murakami | A. Stoimenow | 2nd East Asia | ||||||||
17:20--17:35 | T. Kuriya | Shin Satoh | Dalian, China | ||||||||
17:40--17:55 | D. Moskovich | Reiko Shinjo | 3rd East Asia | ||||||||
18:00--18:15 | Saki Umeda | T. Kadokami | Osaka, Japan | ||||||||
13 Feb. | |||||||||||